položek
s DPH
  • Zobrazit

Horizon 250 EW 50 ml - proti moniliové spále a hnilobě

017157Kód:
8594028312044EAN:

Agro CS

Výrobce:
24 měsícůZáruka:
sklademDostupnost:
95  / ksBěžně s DPH:
65  / ksCena bez DPH:
79  / ksCena s DPH:
Ušetříte: 16  / ks (16,8%)
Množství:
ks
Horizon 250 EW 50 ml - proti moniliové spále a hnilobě

Popis: Horizon 250 EW 50 ml - proti moniliové spále a hnilobě

Fungicid Horizon působí proti moniliová spála a hniloba peckovin (meruňky), rzi slivoně, hniloba a čerň řepky, fuzariózy klasů ječmene a ozimé pšenice, padlí chmele.


Dávkování: 50 ml přípravku stačí k přípravě cca 16,5 – 66,5 l aplikační kapaliny dle použití na plodinu. Chránit před mrazem.

Ochranná lhůta: U peckovin pouze 7 dní, 21 – 56 dní u ostatních podle typu rostliny. Odměrka pro snadné dávkování přípravku.
Horizon 250 EW obsahuje systémově působící tebuconazole.

V peckovinách je vedle použití proti monilióze (Monilinia spp.) současně účinný také proti Blumeriella jaapii (skvrnitost listů třešně a višně), Gnomonia erythrostoma (hnědnutí listů meruňky), Sphaerotheca pannosa (padlí broskvoně), Taphrina deformans (kadeřavost broskvoně), Tranzschelia spp. (rez slivoně) a Botryotinia fuckeliana (plíseň šedá).

Peckoviny
Přípravek Horizon nabízí spolehlivou ochranu proti moniliovému úžehu peckovin, ale navíc díky krátké ochranné lhůtě, která činí 7 dní, umožňuje cíleně a účinně bojovat i proti moniliové hnilobě plodů peckovin. Dávka se volí v závislosti na nebezpečí výskytu škodlivého činitele. Jestliže je vývoj počasí pro infekci optimální, je vhodné použít vyšší dávku. Ošetření proti moniliové spále se provádí na počátku kvetení a při dokvétání. Ošetření proti moniliové hnilobě plodů se provádí před sklizní, eventuálně ihned pokud dojde k vážnému poškození plodů (např. kroupami), vždy při respektování ochranné lhůty přípravku.

Maximální počet aplikací během vegetace:
2 (třešně, višně, slívy),
3 (broskvoně, meruňky)
Vzhledem ke skutečnosti, že účinná látka tebuconazole nebyla v peckovinách používána, nevyskytují se kmeny patogenů s rezistencí vůči tomuto přípravku
 

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Současně nakupované
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

JavaScript musí být povolen