položek
s DPH
  • Zobrazit

Optimální hnojení rostlin, zkuste Kristalon.

24.04.2014
Představujeme krystalické, ve vodě zcela rozpustné hnojivo Kristalon, které patří k nejkvalitnějším a praxí osvědčeným hnojivům. Hnojení Kristalonem umožňuje přesně sladit dodávané množství živin s potřebami rostliny a zvyšuje tak účinnost hnojení.

O hnojivu Kristalon

Rostliny přinášejí do života potěšení, radost a odměňují tak své pěstitele za jejich starostlivost a péči. Každý zahradník usiluje o to, aby jeho rostliny byly silné, co nejzdravější, aby rychle rostly, měly mnoho vybarvených květů, hodně šťavnatých plodů. Komu se daří těchto hodnot dosáhnout, ví, že je k tomu zapotřebí kvalitní substrát, pravidelná zálivka, dostatečné množství světla a tepla, ochrany před škůdci a především živiny. Ty rostlině musíme dodat v optimálním množství – kvalitním hnojivem.

Kristalon – ideální hnojení

Hnojiva řady Kristalon jsou krystalická, ve vodě zcela rozpustná hnojiva obsahující ve vyváženém poměru základní živiny – dusík, fosfor, draslík, hořčík – a ve snadno přijatelné chelátové formě mikroprvky – bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek. Tuzemský trh nabízí několik druhů Kristalonů, které se od sebe navzájem liší poměrem základních živin, což umožňuje uspokojit rozdílné nároky jednotlivých skupin rostlin. Při hnojení Kristalonem je do velké míry minimalizováno riziko přehnojení.

Proč je Kristalon nejoblíbenější hnojivo na trhu?

Od roku 1996, kdy se na českém trhu objevila hnojiva Kristalon, už uplynul nějaký čas. Za tu dobu si získala plnou důvěru drobných zahrádkářů i profesionálních pěstitelů a stala se doslova nejoblíbenějšími hnojivy na českém trhu. Důkazem toho jsou i opakovaně získané zlaté medaile čtenářů časopisu Receptář (za rok 2010, 2011 a 2012).

Proč? Odpovědí jsou jejich přednosti, které by se daly shrnout pod pojmy: živiny - výkon – cena.

Výkonem se rozumí bohaté zastoupení základních živin včetně mikroprvků. Výkonem se rozumí i vydatnost. Z jednoho balení, které obsahuje 0,5 kg hnojiva, je možné připravit až 500 litrů kvalitního hnojiva! Ačkoliv se tedy může zdát, že cena krabičky Kristalonu je v porovnání s běžnými hnojivy vyšší, opak je pravdou. Když uvážíte, že běžná zahradnická konev má 5 litrů, lze si snadno spočítat, že z jedné malé krabičky Kristalonu připravíme až 100 konví plných kvalitního hnojiva

Jak hnojit?

Hnojení bychom v žádném případě neměli zneužívat k tomu, abychom rostliny podněcovali k absolutnímu růstovému výkonu. Rostliny hnojíme proto, abychom dosáhli harmonického růstu, popř. zvýšili odolnost vůči mrazu a suchu. Určitou potřebu hnojení mají rostliny celoročně, přičemž závisí kromě jiného i na okolním prostředí. Nositelem i přirozenou zásobárnou živin je půda, přičemž dobrá humózní půda podržuje živiny jako houba, písčitými půdami živiny projdou jako sítem zcela bez užitku! Nejlépe je používat plná hnojiva.

Při aplikaci jakéhokoliv přípravku je třeba dávat pozor na přehnojení, věnujte pozornost údajům výrobců na obalech hnojiv o jejich maximálních dávkách.


 
  1. Živiny, které nejsou ve snadno přijatelné formě, rostlina nemůže okamžitě využít. Jejich přeměnou na přijatelné živiny ztrácí svou sílu, vitalitu a čas.
  2. Hnojiva řady Kristalon obsahují živiny, které je rostliny schopná okamžitě a účinně využít. To se velmi rychle projeví na jejím vzhledu a růstu.

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

JavaScript musí být povolen